Dátum: 2018 december 11. (kedd) | Árpád

hírek

Szatmári György aranyérmet nyert a cselgáncs ifjúsági Európa-kupán!

Judo szakosztály 2018-11-22 Megtekintések száma: 78

Elsöprő sikert arattak a hazai judósok a Győrben megrendezett ifjúsági Európa-kupa versenyen: négy arany-, két ezüst- és nyolc bronzéremmel az éremtáblázat első helyén végeztek fiataljaink.


Nerpel Gergely (balról a második) első győzelme
új súlycsoportjában, a 81 kilósok között

 Tavaly rendeztek először ifjúsági Európa-kupát Győrben, ahol ezen a hétvégén az elmúlt évinél is nagyobb érdeklődés övezte a rangos utánpótlástornát: huszonhét ország 422 judósa lépett tatamira, köztük kilencvenegy magyar judoka.


Varga Brigitta (fehérben) tiszteletére is szólt a Himnusz

A mieink alaposan ki is tettek magukért: Szatmári György (66 kg, UTE), Nerpel Gergely (81 kg, Rákosvidéke Hajtós DSE), Sipőcz Richárd (+90 kg, Széchenyi Egyetem SE) és Varga Brigitta (57 kg, KSI SE) a dobogó legfelső fokára állhatott a 2017-es Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) judotornájának is otthont adó teremben.


Szatmári György (balról a második) második Ek-győzelme

Ugyancsak a döntőig verekedte magát, végül ezüstérmet szerzett Tóth Botond (73 kg, Szegedi JSE) és Kardos Tímea (52 kg, Ippon Judo Tatabánya). A bronzérmeseket nem könnyű felsorolni, hiszen nyolcan is dobogóra állhattak: Kovács Bence (55 kg, Ippon Judo Tatabánya), Máthé Bence (60 kg, BHSE), Ócsai Sándor (73 kg, Ceglédi VSE), Turánszki Zalán (90 kg, Miskolci VSC), Vaska Fanni (44 kg, Ippon Judo Tatabánya), Kriza Anna (48 kg, Miskolci VSC), Czerlau Jennifer (70 kg, Miskolci VSC) és Faragó Petra (+70 kg, Miskolci VSC) is a harmadik helyen zárt Győrben. A mieink további mérlege: három ötödik és hét hetedik helyezés!

Sipőcz Richárd ismét megörvendeztette a győrieket

A nemzetek versenyében Magyarország (4 arany, 2 ezüst, 8 bronz) végzett az élen, a dobogón megelőzve Hollandiát (4, 2, 0) és Franciaországot (3, 0, 2).

Az ifjúsági Európa-kupa sorozat erre az esztendőre véget ért, az ifik legközelebb 2019 februárjában Olaszországban versenyezhetnek Ek-érmekért – már aki marad ebben a korcsoportban…

Ifjúsági Európa-kupa, Győr

FÉRFIAK

50 KG (15 induló)
1. Romain Valadier Picard (francia)
2. Mikita Holoborodko (ukrán)
3. Andrei Anghel (román)
3. Alexandru Matei (román)
5. Szerhij Krilkov (ukrán)
5. Flavio Petruzzelli (olasz)
7. BARCZIKAY ÁKOS (Óbudai JC)
7. Ioan Dzitac (román)
NAGY BENCE (Domaszék) helyezetlen

55 KG (38 induló)
1. Vincenzo Skenderi (olasz)
2. Leon Svalberg (svéd)
3. KOVÁCS BENCE (Ippon Judo Tatabánya)
3. Filip Grela (lengyel)
5. Anton Kleinosz (ukrán)
5. Emile Notebaert (francia)
7. Alexander Klaus-Sternwieser (osztrák)
7. Ivan Skomrlj (horvát)
HEGEDŰS LEVENTE (Ceglédi VSE),
LENGYEL MIKSA (Samurai JC),
KŐSZEGI LEVENTE (Pécsi VSK),
POMÁZI DOMINIK (Ceglédi VSE),
MAUKS ÁKOS (UTE),
FARKAS BENCE (Rákosvidéke Hajtós DSE),
SZÁNTI GÁBOR (Nippon Sport JC),
BÓKA BOTOND (Szegedi JSE) és
ANDRÁSI MÁRTON (Mogyi-Bajai JC) helyezetlen

60 KG (47 induló)
1. Victor van Gerven (holland)
2. Georgiosz Balardzsisvili (ciprusi)
3. MÁTHÉ BENCE (BHSE)
3. Vladiszlav Kazimirov (ukrán)
5. SZEGEDI DÁNIEL (Ceglédi VSE)
5. Adam Safer (osztrák)
7. Radvánszki Ádám (romániai)
7. Michael Volz (német)
KOVÁCS ATTILA (Ippon Judo Tatabánya),
MAROSI BÁLINT (Óbudai JC),
SZTANKÓ DÁNIEL (Óbudai JC),
SZABÓ ÁRON (Ippon Judo Tatabánya),
DUDÁS MORGAN (Samurai JC) és
ANDRÁSI GELLÉRT (Mogyi-Bajai JC) helyezetlen

66 KG (46 induló)
1. SZATMÁRI GYÖRGY (UTE)
2. Ivan Prudius (ukrán)
3. Adam Kopecky (cseh)
3. Radvánszki Szilárd (romániai)
5. Michal Kowalczyk (lengyel)
5. Samuel Salvo (olasz)
7. DÉTÁRI DÁNIEL (Ceglédi VSE)
7. Velimir Koszovics (szerb)
9. POKK ARMAND (Ippon Judo Tatabánya)
KITTLER RUDOLF (KSI SE),
DOMUTA NORBERT (Budafoki KSE),
SÁNTA LÁSZLÓ (Domaszék),
ZSADÁNYI ZSOLT (Kecskeméti JC),
ÜRÖGDI DOMINIK (Ceglédi VSE),
LENGYEL TAS (Samurai JC),
DEMETER BENDEGÚZ (BHSE) és
BÉRES VINCE (Mogyi-Bajai JC) helyezetlen

73 KG (51 induló)
1. Koen Heg (holland)
2. TÓTH BOTOND (Szegedi JSE)
3. ÓCSAI SÁNDOR (Ceglédi VSE)
3. Wojciech Gradzki (lengyel)
5. Vadim Leontyijev (ukrán)
5. Szandro Naveriani (ukrán)
7. DEMETER MARCELL (BHSE)
7. Alexandre Tama (francia)
9. MURÁNYI TAMÁS (Budaörsi SC)
ÖTVÖS PATRIK (UTE),
SÁNDOR PÉTER (Szegedi JSE),
ÓCSAI ÁDÁM (Ceglédi VSE),
SZECSEI VIKTOR (Szegedi JSE),
SEBESTYÉN ANDRÁS (Vasas Judo),
PATYI MÁTÉ (KSI SE),
HORVÁTH BENCE (Egri VSI) és
HARMATH ÁDÁM (UTE) helyezetlen

81 KG (37 induló)
1. NERPEL GERGELY (Rákosvidéke Hajtós DSE)
2. Timur Valjejev (ukrán)
3. Dimitrije Nedeljkovics (szerb)
3. Bozsidar Vucsurevics (bosnyák)
5. Martin Bezdek (cseh)
5. Tigo Renes (holland)
7. Karl Baathe (svéd)
7. Axel Oscarsson (svéd)
BORSOS KRISTÓF (Ceglédi VSE),
KŐRFY BENCE (Egri VSI),
BERTÓK KRISZTOFER (Vasas Judo),
PARÁDI BALÁZS (Egri VSI),
VARGHA ZSOLT (Diósdi DSE),
VERES MARCELL (Atomerőmű SE),
SZÁVA ZOLTÁN (Samurai JC),
SÁFRÁNY PÉTER (Miskolci VSC),
BAJCSEV TAMÁS (BHSE) és
ALACSONY BÁTOR (Nippon Sport JC) helyezetlen

90 KG (25 induló)
1. Kenny Liveze (francia)
2. Aslan Papoyan (osztrák)
3. TURÁNSZKI ZALÁN (Miskolci VSC)
3. Boriszlav Vladov (bolgár)
5. Benjamin Mataseje (szlovák)
5. Srdjan Ajvaz (bosnyák)
7. Orso Dermee (francia)
7. Axel Heeren (holland)
IJJAS ATTILA (BHSE) és
GUZSVÁN CSABA (KSI SE) helyezetlen

+90 KG (19 induló)
1. SIPŐCZ RICHÁRD (Széchenyi Egyetem SE)
2. Igor Vracsar (bosnyák)
3. Branko Tadics (bosnyák)
3. Jevgenyij Verkus (ukrán)
5. Mathias Anglionin (francia)
5. Lorenz Moor (német)
7. LÉNÁRT BENEDEK (Szatymaz)
7. Szaud Manaie (szaúdi)

NŐK

44 KG (8 induló)
1. Lilah Lagarde (francia)
2. Giulia Ghiglione (olasz)
3. VASKA FANNI (Ippon Judo Tatabánya)
3. Anne Brebinaru (román)
5. Adela Fiserova (cseh)
5. Natalia Stoklosa (lengyel)
7. Janine Kratzin (német)
7. Andra Norocea (román)

48 KG (23 induló)
1. Iasmin Covaciu (román)
2. Indy Godschalk (holland)
3. KRIZA ANNA (Miskolci VSC)
3. Raquel Brito (portugál)
5. Teodora Csopics (szerb)
5. Alina Silova (ukrán)
7. HAJDU ILANG (Diósdi DSE)
7. Giulia Italia De Luca (olasz)
9. HEGEDŰS LILLA (Ceglédi VSE)
SZLÁDOVICS PATRÍCIA (UTE) és
PAÁR VIKTÓRIA (Óbudai JC) helyezetlen

52 KG (30 induló)
1. Elin Henninger (holland)
2. KARDOS TÍMEA (Ippon Judo Tatabánya)
3. Bente Fünfgelder (német)
3. Veronica Toniolo (olasz)
5. Vladiszlava Sznitko (ukrán)
5. Blanca Uijtendaal (holland)
7. ÁBRAHÁM TITANILLA (BHSE)
7. Vera Raspe (holland)
9. HARMATH ESZTER (UTE)
9. PERGER IVETT (Mogyi-Bajai JC)
KLEIN DORINA (Ceglédi VSE),
TÓTH ESZTER (Mogyi-Bajai JC),
KŐSZEGI REBEKA (BHSE),
KELLER REBEKA (Ippon Judo Tatabánya),
GYERTYÁS RÓZA (Koroncó-Tutti) és
BALOGH ZSÓFIA (Samurai JC) helyezetlen

57 KG (28 induló)
1. VARGA BRIGITTA (KSI SE)
2. Anasztaszija Csizevszka (ukrán)
3. Martha Fawaz (francia)
3. Rosalie Wöss (osztrák)
5. IKLÓDI ANNA (Ceglédi VSE)
5. Anika Schicho (osztrák)
7. NYÍRI NIKOLETT (UTE)
7. Agnese Zucco (olasz)
PÉTER FRUZSINA (KSI SE),
SIPOS DORINA (Szatymaz),
KUSZTVÁN ZSÓFIA (BHSE),
KÖVESI KARINA (Miskolci VSC),
KOVÁCS VIKTÓRIA (UTE) és
HAJDU ESZTER (Kőrös JSE) helyezetlen

63 KG (33 induló)
1. Joanne van Lieshout (holland)
2. Aida Vasiliauskaite (litván)
3. Julija Kurcsenko (ukrán)
3. Florine Soula (francia)
5. Agata Palka (lengyel)
5. Lilly Richter (német)
7. Ella Andersson (svéd)
7. Francesca Zorzi (olasz)
VIT LILI (BHSE),
KATZENMAJER KIRA (Mogyi-Bajai JC) és
BODOR SÁRA (Diósdi DSE) helyezetlen

70 KG (17 induló)
1. Matilda Nilsson (svéd)
2. Ester Svobodova (cseh)
3. CZERLAU JENNIFER (Miskolci VSC)
3. Jasmin Heinz (német)
5. Lucija Glumac (horvát)
5. Evelina Kleinyte (litván)
7. Corinna Bayer (német)
7. Viktorija Rudih (ukrán)
SÓCZÓ REBEKA (Békés Megyei Kano JSE) helyezetlen

+70 KG (11 induló)
1. Justina Kmieliauskaite (litván)
2. Carmen Dijkstra (holland)
3. FARAGÓ PETRA (Miskolci VSC)
3. Asya Tavano (olasz)
5. FARKAS SZILVIA (Győri AC)
5. Irene Caleo (olasz)
7. Alina Jorovlea (román)
7. Zsanet Mihailidu (ciprusi)

(forrás: judoinfo.hu)

Képek

Sportnap az atlétáknál című gallériából ízelítő

Videó

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!

1%

Mi az, amivel megőrizheted a gyermekeid egészségét?
Mi az, amivel segítheted olimpikonjaink felkészülését?
Mi az, amivel segítheted kedvenc klubodat?
Mi az, amit igyen adhatsz tavalyról?

UTE az utánpótlásért Adószám: 18165159-1-41